Witamina U, sulfinian metioniny- co to takiego?

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Było dla mnie zaskoczeniem, gdy w jednej z ulotek znalazłam krem, który zawiera witaminę U. Wiedziałam, że taka witamina istnieje, gdzie się znajduje, ale nie wiedziałam jakie ma właściwości. Dlatego na potrzebę zaspokojenia swojej ciekawości, zaczęłam poszukiwać wszystkich informacji na temat tej witaminy. Jesteście ciekawi czego się dowiedziałam? Zapraszam do czytania! 

WITAMINA U

Methylmethionine sulfonium, pochodna metioniny, aminokwasu życia. Nie jest często spotykaną witaminą, a dokładniej do dnia dzisiejszego nie odkryto żadnego innego źródła tej witaminy, niż to, które znały już nasze prababcie i pra-prababcie. Lata temu stosowano okłady z liści i sok ze świeżej kapusty do leczenia różnych schorzeń. Kapusta po raz kolejny udowodniła swoje prozdrowotne właściwości. 

NA CO POMAGA?

 1. Przyspiesza gojenie się ran na skórze
 2. Przyspiesza gojenie siniaków i wyprysków
 3. Opóźnia starzenie się skóry
 4. Pomaga w walce ze zgagą
 5. Poprawia perystaltykę jelit
 6. Działa przeciwzapalnie
 7. Pomaga leczyć owrzodzenia żołądka i układu pokarmowego
 8. Podana miejscowo działa przeciwbólowo
 9. Pomaga zapobiegać przerzutom w chorobach nowotworowych
 10. Oczyszcza organizm

ZAPOTRZEBOWANIE ORGANIZMU NA WIT. U

Nie ma określonego zapotrzebowania na tę witaminę. Stosuje się ją doraźnie w leczeniu poszczególnych schorzeń. 

WITAMINA U W KOSMETYKACH

Po raz kolejny mogę napisać, że jest rzadko spotykana. Kosmetyki zawierające witaminę U są produkowane przez firmy dermatologiczne i ich cena nie należy do przystępnych dla każdego. Jest wartościowym składnikiem ze względu na swoje działanie gojące, przeciwzapalne i opóźniające starzenie. Kosmetyki te są przeznaczone dla osób z cerą trądzikową, suchą i dojrzałą.

PODSUMOWUJĄC

Naturalna witamina, z której właściwości korzystali nasi przodkowie, jest warta zwrócenia uwagi. Kapusta jest dostępna w warzywniakach, więc dostęp do witaminy U mamy wszyscy. Wykonanie soku z kapusty również nie należy do najtrudniejszych, a taki napój wypity raz na jakiś czas odkazi i oczyści nasz organizm. Dodatkowo opóźnimy starzenie skóry.  

Słyszeliście już o tej witaminie i jej właściwościach? A może wiecie coś, o czym nie wspomniałam? Czekam na Wasze komentarze! 

Pozdrawiam 

Paulina

11 thoughts on “Witamina U, sulfinian metioniny- co to takiego?

 1. Bardzo ciekawie napisany artykuł. Faktycznie o kapuście warto pamiętać. Przede wszystkim nie ma problemu z jej dostępnością, łatwo włączyć ją do codziennej diety, a do tego jest cennym źródłem nie tylko witaminy U, ale także witaminy C, witamin z grupy B, E, K oraz rutyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *