Pani doktor PSZCZOŁA

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

honeybee-24633_640

Dosyć często w tym roku można było usłyszeć o problemach pszczół. Ich wymieranie jest groźne również dla nas. Ja nie będę dzisiaj pisać o tym, dlaczego jest pszczółek coraz mniej, chcę jednak pokazać Wam, co dzięki nim mamy i jak nam mogą pomóc w utrzymaniu zdrowia.

I Jad pszczeli

 bee-423566_640  Obniża ciśnienie krwi, zwiększa ilość hemoglobiny i rozrzedza krew, dodatkowo działa przyspiesza przemianę materii i obniża cholesterol. Do jego właściwości należy również to, że wzmacnia odporność organizmu i działa przeciwbólowo.

Można go spotkać jako składnik leków, maści, emulsji. Może być stosowany tylko pod nadzorem lekarza, ponieważ w nadmiarze jest trujący, a naprawdę łatwo go przedawkować.

Składem jad pszczeli jest bardzo podobny do jadu żmii.

II  Mleczko

bee-649956_640

Wspomaga leczenie miażdżycy, działa odtruwająco, poprawia wzrok i słuch, opóźnia procesy starzenia, a dodatkowo usprawnia pracę gruczołów przewodu pokarmowego.

Mleczko jest wydzieliną gruczołów gardłowych i ślinowych pszczół. Taką wydzieliną są karmione larwy w pierwszych dniach życia. W skład mleczka wchodzą aminokwasy, enzymy, witaminy z grupy B, białko, węglowodany, tłuszcze oraz magnez, wapń, potas i żelazo.

Jest dostępne w postaci tabletek, kapsułek lub jako składnik kosmetyków.

III  Świece woskowe

bees-18192_640Wdychanie zapachu świec woskowych poprawia samopoczucie, uspokaja i wzmacnia organizm. Wystarczy 10-15 minut przy świecy.

Świece woskowe pachną delikatnie, trochę słodko. Jonizują powietrze i są doskonałym odświeżaczem powietrza. Nadają się idealnie w okresie jesienno-zimowym, gdy jesteśmy narażeni na przeziębienia. Aromat świecy pomaga w leczeniu zapalenia zatok oraz kataru, a dodatkowo odpręża.

***

Jeszcze prócz wymienionych przeze mnie znajdziemy miód, pyłek i pierzgę, a także propolis. Myślę, że te ostatnie znacie doskonale:)

A Wy korzystacie z bogactw jakie oferują nam pszczoły? Chętnie poczytam, co jest Waszym pszczelim ulubieńcem 🙂

podpis

Pozdrawiam serdecznie

 

 

P.S. Tworząc wpis korzystałam z miesięcznika ZDROWIE oraz książki o medycynie naturalnej. 

4 thoughts on “Pani doktor PSZCZOŁA

  1. Ja bardzo często wykorzystuje dary naszych pszczółek, a w szczególności wosk pszczeli i miód jako dodatek do moich kosmetyków. Oczywiście miód jak najbardziej także do herbaty 🙂 W planach mam także wykorzystać mleczko pszczele, ale jeszcze nie próbowałam.

  2. Wybieram najczęściej najpopularniejszy produkt czyli miód, jednak obecnie jestem na diecie zdrowotnej i musiałam miód chwilowo odstawić. A głównie dodaję go do owsianki na śniadanie, i do herbaty z cytryną. A jeśli chodzi o kosmetyczne zastosowanie to używam go do maseczek domowych do włosów i twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *