Miód Manuka- zdrowie z Nowej Zelandii

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

4

Tylko w Nowej Zelandii rośnie krzew, z którego pszczoły produkują miód manuka. Krzew manuka, nazywany również drzewem herbacianym kryje w sobie zdrowotną substancję. a jaką? Już za chwilę Wam opowiem.

Methylglyoxal w skrócie MGO znajduje się w pyłku, nektarze i miodzie z manuka. Jego zdrowotne właściwości są już znane do stuleci. Aborygeni 1przygotowywali z liści manuka wywary lecznicze, które pomagały im zapobiec i zniwelować wiele chorób.

MGO jest substancją bakteriobójczą, przeciwgrzybiczną i przeciwwirusową. Działa zbawiennie na różne dolegliwości oraz uszkodzenia ciała.

Właściwości miodu manuka:

 1. Przyspiesza gojenie ran
 2. Działa przeciwnowotworowo
 3. Leczy infekcje dróg oddechowych
 4. Pomaga w leczeniu chorób jamy ustnejhoney-341566_640
 5. Wspomaga odporność
 6. Wspiera procesy trawienia
 7. Wspomaga leczenie trądziku
 8. Łagodzi objawy atopowego zapalenia skóry 
 9. Działa przeciwzapalnie
 10. Zapobiega chorobą układu pokarmowego
 11. Łagodzi objawy zatrucia pokarmowego i chorób przełyku

Miód manuka jest dosyć drogim produktem. Ceny wahają się od 70 zł (za 250g) do nawet ponad 500 zł (za 1kg). Wyznacznikiem ceny tego skarbu jest zawartość 3MGO na kg produktu. Możemy znaleźć miód manuka MGO 30+, to ten najtańszy, który ma najmniej właściwości zdrowotnych. Dalej są MGO 100+, 250+, 400+ i 550+. Jeżeli znajdziecie tani miód manuka o zawartości MGO 400+, to możecie być pewni, że to produkt “miodopodobny”. 

Przeciwwskazaniem, które nie pozwala na stosowanie tego produktu, jest 2uczulenie na produkty pszczele. Jeżeli takiego nie macie, możecie jeść go do woli.

Dlaczego napisałam jeść, a nie pić? Nie wolno go dodawać do wody, ani ciepłych napojów, ponieważ traci swoje właściwości. Najlepiej jeść go bezpośrednio ze słoiczka, można również dodawać do domowej roboty maseczek na twarz, w połączeniu z bananem, czy truskawkami.

Na pewno słyszeliście o manuku, ostatnio strasznie głośno się zrobiło na jego temat. Chociaż znany był już setki lat temu, to w obecnych czasach dopiero od niedawna jest doceniany. Smakiem nie różni się od miodu wielokwiatowego, więc spożywanie go to nie jest karą:)

Próbowaliście już? Macie kosmetyki z miodem manuka?

Czekam na Wasze komentarze i mam nadzieję, że wpis Was zainteresował i przybliżył troszkę obecnego faworyta kosmetycznego i spożywczego- miód Manuka:)

Pozdrawiam Kochani!

Absurdalna  

11 thoughts on “Miód Manuka- zdrowie z Nowej Zelandii

 1. Ja kupuję miód manuka taki w czarnych słoiczkach od Manuka Health New Zealand. Cena faktycznie nie zachwyca ale za to skutki są zadowalające. Dla efektów jestem w stanie zapłacić każdą cenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *