Siarka- pierwiastek życia, o którym mało wiemy

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Ostatnio pisząc notkę o rzodkiewce wymieniłam, że znajdziemy w niej siarkę. Dzisiaj chciałam wyjaśnić po co człowiekowi siarka w organizmie i w czym może pomóc.

Rozpocznę od uświadomienia Wam, że siarka jest jednym z najważniejszych składników potrzebnych człowiekowi do życia! Znajduje się na piątym  miejscu w hierarchii pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu i znajduje się w prawie każdej komórce naszego ciała. Siarka jest ważnym składnikiem struktury białkowej, m.in. kolagenu i keratyny.  W organizmie dorosłego człowieka znajduje się 100 g siarki, której ilość z wiekiem maleje.

Siarka ma wiele zalet, spośród nich można wymienić:

  1. Wspomaganie leczenia chorób reumatycznych i zwyrodnieniowychsiarka działa regenerująco na chrząstki, przywraca stawą sprawność i działa przeciwzapalnie.
  2. Pomaga utrzymać prawidłowy stan i wygląd skóry, włosów i paznokci.
  3. Pomaga leczyć choroby skóry, takie jak egzemy, trądzik, łuszczyca.
  4. Leczy bakteryjne, pasożytnicze i grzybicze zakażenia skóryjest pomocna w walce z grzybicami jelit i ogólnoustrojowymi spowodowanymi rozprzestrzenianiem się koloni grzybów Candida. 
  5. Odtruwa wątrobę zwiększa wydzielanie kwasów żółciowych, wiąże nikotynę i metale ciężkie, które następnie są wydzielane z organizmu.

Siarkę znajdziemy w:

04

Jeżeli jednak siarki będzie brakować naszemu organizmowi, to składniki mineralne, takie jak żelazo, magnez, wapń, mangan, jod, chlor, potas, sód, krzem, będą ciężko się przyswajać, przez co może wystąpić ich niedobór w organizmie.  Dodatkowo  niedobór siarki powoduje zmęczenie i niepokój, który wiąże się ze spadkiem nastroju. Jest to spowodowane tym, że siarka w połączeniu z fosforem i manganem sprawia, że nasz mózg i układ nerwowy funkcjonują prawidłowo.

-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-

Siarkę zawierają produkty spożywcze, takie jak: jajka, owies, czosnek, cebula, rzodkiew, groch, kapusta, kalafior, brokuł, mięso i podroby, chrzan, rzepa, rzeżucha i karczochy. Czasem również warto zażyć kąpieli siarkowej, taka kuracja lecznicza wodą siarczkową.

 

-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-/\-

Miłego dnia Kochani:) W końcu słoneczko świeci:)

Pozdrawiam

Absurdalna

6 thoughts on “Siarka- pierwiastek życia, o którym mało wiemy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *