Na ratunek skórze- Baikaderm

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Cześć

Na wstępie chciałam powiedzieć, że przez te głupie mrozy i suche powietrze moja cera się popsuła! Po prostu byłam przerażona jej reakcją na zmianę pogody, teraz już jest lepiej.

Jakiś czas temu, przypadkowo natrafiłam na krem Baikaderm, używałam go codziennie na noc, a weekendy nawet dwa razy dziennie, ale coś mi odbiło i go odstawiłam na rzecz maści cynkowej. No cóż, za błędy się płaci. Gdybym się go trzymała nic by się nie działo.

Mam cerę mieszaną i na dodatek strasznie wrażliwą. Na nosie, brodzie i czole jest tłusta, a na policzkach sucha i jeszcze mam uczulenie na słońce. Jak słońce świeciło na moją twarz, nawet jak miałam duży filtr, na policzkach pojawiało mi się takie suche, szczypiące, czerwone podrażnienie w postaci nieestetycznych plam. Używałam Alantanu, nie pomógł, chociaż powinien, używałam jeszcze parę innych środków, których nazwy nie pamiętam, a przepisał mi je dermatolog i też nie pomogły. Dopiero, jak kupiłam Baikaderm cokolwiek się zmieniało. Skóra stawała się zdrowa, gładka i nawilżona. W każdej kosmetyczce powinien się znaleźć ten krem.

Baikaderm zawiera ekstrakty z korzenia tarczycy bajkalskiej oraz alatoninę. Ma taki brązowawo- żółtawy kolor, jak się go dobrze nie wsmaruje to może brudzić. Ja go stosowałam raz dziennie na noc, wystarczyło by mi pomógł ( znowu do niego wróciłam, dzięki temu już widać polepszenie na mojej twarzy). 

-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-INFORMACJE Z ULOTKI-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-

Baikaderm jest  zalecany jako lek uzupełniający terapię stanów zapalnych skóry o nieznanej etiologii, stanów zapalnych powstałych w wyniku urazów mechanicznych oraz w przebiegu trądziku (trądzik grudkowo-krostkowy). Ponadto jako środek łagodzący podrażnienia skóry.

W składzie 100 g kremu znajdziemy:
Substancje czynne
Zespół flawonów izolowanych z korzenia Scutellaria baicalensi 1,33 g
Alantoina (Allantoinum)  1,00 g
Substancje pomocnicze
Polioksyetylenowany alkohol cetylowo-stearylowy, glicerolu monostearynian, alkohol stearylowy, oktylu stearynian, kaprylu trójglicerynian, decylu oleinian, glicerol (E 422), karbomer, sodu węglan bezwodny, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona.

Działanie: Przyjmuje się, że działanie przeciwzapalne zespołu flawonów oparte jest na hamowaniu syntezy komórkowych mediatorów zapalenia. Ponadto zespół flawonów hamuje wydzielanie histaminy i zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, dzięki czemu łagodzi obrzęk towarzyszącym stanom zapalnym.
Alantoinę zastosowano ze względu na jej właściwości gojące.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Kremik nie zatyka porów, nawilża i łagodzi podrażnienia, a dodatkowo goi! Cóż więcej dziewczynom ze skórą mieszaną potrzeba. Polecam go bardzo! Kosztuje około 12 zł, zależy dużo od apteki.

Pozdrawiam!

Absurdalna

P.S. Ulotkę znalazłam Tutaj , swoją niestety już wyrzuciłam 

8 thoughts on “Na ratunek skórze- Baikaderm

  1. Zwalcza on blizny ? Wpis świetny. Fajnie, że wspomniałaś. Jak będę miała jakieś problemy naskórne poproszę w aptece właśnie o ten produkt 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *