Pokonajmy zadzierające się skórki przy paznokciach!

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Każda z nas miała ten problem, bo czasem ciężko nad tym zapanować. Aby ratować nasze skórki i by nasze paznokcie były nieskazitelne postanowiłam poszukać sposobów na to, aby w jakiś sposób zapobiec zadziorom i szybko je wyleczyć.

Czemu się zadzierają skórki? Najczęściej przez przesuszenie naskórka na dłoniach lub też urazy mechaniczne. Aby temu zapobiec należy przestrzegać dwóch podstawowych zasad:

1. Chronić dłonie podczas prac domowych, takich jak zmywanie, sprzątanie detergentami! Środki myjące mają złą właściwość, wysuszają nam skórę, a czasem nawet uszkadzają, przez co skórki się odrywają, może nawet dojść do krwawienie i do stanów zapalnych. ZŁOTĄ ZASADĄ powinno być używanie rękawiczek podczas prac domowych, a zaraz po ich zdjęciu należy umyć ręce w ciepłej wodzie, a następnie założyć krem nawilżający. 

2. Druga zasada to MANICURE, który powinien być wykonywany co 7-10 dni. Każda może go zrobić sama w domu, wystarczy mieć dobry, papierowy pilnik, cążki, patyczek do odsuwania skórek, płyn zmiękczający skórki, oliwkę do skórek oraz odżywkę do paznokci. Wystarczy nadać paznokciom odpowiedni kształt za pomocą tych produktów, odstające skórki wyciąć lub odsunąć patyczkiem. Po takim zabiegu nakładamy oliwkę i odżywkę na paznokcie.

Kłopoty ze skórkami przy paznokciach można także zlikwidować zmieniając dietę lub dodając do niej kilka drobnych elementów. Skórki wzmocni skrzyp polny, należy go brać 1-2 razy dziennie przez co najmniej 2 miesiące. Również dobre działanie mają soki świeżo wyciśnięte, najlepiej z dodatkiem marchwi, a także sok z aloesu, który teraz już można kupić w każdym sklepie.

Warto również zaopatrzyć się w maść z witaminą A.

 

Polecam również :

Eveline, Nail Therapy Professional, Multiodżywcza oliwka do skórek i paznokci z olejkiem z awokado i witaminami

Profesjonalny preparat marki Eveline Cosmetics, który szybko, łatwo i skutecznie usuwa suche, zgrubiałe i przerośnięte skórki wokół paznokci, bez ryzyka powstania uszkodzeń. Żel do skórek Eveline Cosmetics zapobiega zadzieraniu, pękaniu i narastaniu skórek na płytkę paznokciową.
Zawiera olej z awokado, który pielęgnuje, wygładza i intensywnie je nawilża. 

cena: 10 zł

Essence, Nail & Cuticle Oil (Olejek do paznokci i skórek)

Olejek do paznokci i skórek. W mgnieniu oka odżywczy olejek pozostawi skórki i paznokcie nawilżone, wygładzone i błyszczące. Bławatki zamknięte we flakonie nie tylko pięknie wyglądają, ale także uelastyczniają płytkę paznokci.

cena: 8 zł

 

 

Dbajmy o nasze skórki 🙂

Pozdrawiam 😉

Absurdalna

7 thoughts on “Pokonajmy zadzierające się skórki przy paznokciach!

  1. Bardzo przydatny wpis . Ja kiedyś jak zaczęłam robić sobie akryle to aby paznokcie były ładne zawsze używałam rękawiczek , ten nawyk został mi do dziś ; ) I naprawdę to pomaga ; ) Pozdrawiam : )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *